29 Mayıs 2013 Çarşamba

C A T A L I N A ve güzel geçen 4 gün..

Geçen hafta, maden'de bir workshop'a katıldım.. Uzun zamandır beklediğim, işlerini sevdiğim' sanatçı Catalina Brenes geldi..  Catalina, Berlin'de metal takı uygulamalarının yanında resin ve plastik üzerine çalışıyor.. çok eğlenceli işleri var..
Onunla, bir çok döküm denemesi yaptık.. farklı efekt  uygulama yöntemlerini öğrendik.. çıkanlarlada bir şeyler çıkartmaya çalıştık.. yukarıda benim yaptığım 2 yüzük uygulaması var.. 
Aslında fazlasıyla sabır isteyen bir teknik .. kafanızdakileri istediğiniz gibi yansıtmanız için bazen günlerce çalışmanız lazım.. bir de malzeme.. bizim kullandıklarımızı Catalina italya'dan getirdi.. burada o malzeme nasıl bulunur hiç bir fikrim yok..

ben yıllar önce bir yarışmaya katılırken silikon döküm yapmıştım.. aslında çok benzer bir yöntem.. benim silikonlarda donmuştu fakat taş gibi olmayıp elastikiyetini korumuştu.. keserken çok güçlük çekmiştim.. bu malzeme taş gibi sert.. cila, eğe, testere her şeye geliyor.. dökeceğin kalıbı kusursuz hazırlarsan tamamen şeffaf cam görüntüsünü de kusursuzca elde edebiliyorsun..
bu arada, tekniği öğrendikten sonra, hayranı olduğum Ted Noten' a bir kez daha hayran kaldım.. her şey için teşekkürler Catalina ve Maden'den Selen ve Burcu..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder